صفحه اصلی > خبرها > اخبار و اطلاعیه ها 


نسخه چاپي

تازه های ورزشی

اگر میخواهید ذهنتان به خواب نرود آنرا سرگرم کنید ( بازی با جداول )

تمام افراد نیاز به بازی کردن دارند ، بازی بخشی از نیاز انسان بویژه کودک است به همین دلیل والدین نباید فرزندان خود را از بازی و شیطنت محروم کنند .

 

 اما کودکان چگونه باید بازی کنند ؟


چه بازی هایی مناسب کودکان است ؟


شاید تا به حال به این موضوع فکر کرده باشید که بازی باعث رشد و تکامل فرزند شده و همچنین در آینده او نیز تاثیر می گذارد . بنابراین لازم است بدانید که بازی کودکان بر نحوه بزرگ شدن و تربیت او نیز تاثیر می گذارد .


اما باید مراقب چشم های فرزندتان هم باشید ، امروزه دست اغلب بچه ها یک تبلت است که مدام در حال بازی کردن با آن است . برخی دیگر از کودکان تنها بازی های کامپیوتری را انتخاب کرده اند و ساعت ها پای کامپیوتر و لب تاب می نشینند


آیا شما هم دوست دارید که برای ساعتی که شده فرزندتان لب تاب ، کامپیوتر یا تبلت را کنار بگذارد و دیگر بازی هایی که نیاز به فعالیت بدنی دارند را انجام دهد ؟ اغلب مادر ها به این دلیل که فرزندشان بیش از اندازه با لب تاب و تبلت بازی می کنند ، نگران هستند . اما این نگرانی حل شدنی است ، پس با ما همراه بوده و پیشنهادات کارشناسان در خصوص روش و چگونگی بازی با کودک بهره ببرید .

وسایل مورد نیاز


۱.گیره یا چوب بستنی یا گوش پاک کن


۲.مقوا ضخیم


نحوه درست کردن


گیره یا چوب بستنی یا هر وسیله ایی که انتخاب کردید را رنگ کنید (رنگ به سلیقه خودتان )


مطابق کلیپ ارسالی مقوا یا کارتن را شیارهایی ایجاد کنید تا گیره یا چوب بستنی داخل آن قرار بگیرد و رنگ مشخص نباشید


یک تاس کوچک با رنگ هایی که قبلا انتخاب کردید درست کنید


شکل بازی


همه گیره یا وسیله انتخابی خود را داخل شیارها به صورت نامشخص و درهم قرار بدهید


به نوبت تاس را پرتاب کنید و هر رنگی که بر روی تاس نمایش داده شد به دنبال گیره همان رنگ میگردیم اگر درست بود که کنار میگذارید اگر اشتباه بود نفر بعدی تاس را پرتاب می‌کند


دقت کنید که گیره ایی که برداشتید کجا قرار داشته تا زمانی که دوباره تاس را پرتاب کردید بتوانید راحت تر گیره رنگی را پیدا کنید .


برای مشاهده روش ساخت و نحوه بازی کلیک کنید .

 

بازی‌های حافظه برای افراد  نه تنها می‌تواند باعث سرگرمی آنها شود بلکه می‌تواند باعث تقویت حافظه، توانایی‌های روزمره زندگی و به طور کلی سلامت ذهنی آنها شود.


تمرین‌هایی جهت تقویت و نگهداری ذهن در تمامی سنین به همان اندازه نگهداری از توانایی‌ها و قدرت‌های فیزیکی بدن مهم می‌باشد. در طول سالیان عمر، مغز مسئولیت شاد نگه داشتن را به عهده دارد و در زمان پیری سلامت ذهنی و مغزی عامل بسیار مهمی برای مستقل زندگی کردن می‌باشد.

برای اطمینان از اینکه ذهن بتواند بهترین فعالیت خود را ارائه دهد، ذهن باید به صورت روزمره به چالش کشیده شود. به چالش کشیده شدن ذهن می‌تواند به راحتی توسط بازی‌ها و سرگرمی‌های ، تعیین وظایف و فعالیت‌هایی انجام شود که لذت بخش و آسان می‌باشند و در هر زمان و مکان قابل انجام می‌باشند.

این مهم مارا بر آن داشته تا مجددا به ورزش ذهنی سودوکو پرداخته و ضمن توضیحاتی در این مورد در ادامه روش بازی و نمونه جدول در سه سطح آسان ، متوسط و سخت را در اختیار شنا قرار دهیم .


برای مشاهده تاریخچه و آموزش حل جدول کلیک کنید .


برای مشاهده نمونه جدول به همراه پاسخ نامه کلیک کنید .

 

 

آب مایه حیات است و زندگی بدون آن قابل تصور نیست؛ تا حدی که می‌گویند آدمی بدون غذا زنده می‌ماند، ولی بدون آب نه. اما اگر همین آب هم بدون رعایت اصول علمی و پزشکی مصرف شود، عامل بیماری و مخل حیات می‌شود.


هر کاری آدابی دارد؛ حتی کار ساده‌ای مثل آب خوردن را هم نباید بدون رعایت آداب به‌خصوصی انجام داد. گاهی نکات جزئی و به‌ظاهر بی‌اهمیت- نقش مهمی ایفا می‌کنند.


برای مشاهده فایل تصویری مرتبط کلیک کنید .

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/12 - ١٤:٠٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 380

خروج
تصاویر منتخب