صفحه اصلی > خبرها > اخبار و اطلاعیه ها 


نسخه چاپي

تازه های ورزشی

درخانه بمانیم ، اما چگونه ؟

آیا شما هم بازی کردن را دوست دارید؟ دلتان می‌خواهد چه نوع بازی‌ انجام بدهید؟ بسکتبال، فوتبال و ... آیا تا بحال به ورزشهای ذهنی فکر کرده اید ؟

سودوکو به عنوان یک بازی بسیار مفید برای حفظ سلامت مغز شناخته می‌شود. این بازی، بازی منطق، حل مسئله و برخوردار از الگوی جدولی است. در نتیجه، چنین بر می‌آید که سودوکو می‌تواند به ارتقاء توانایی‌های شناختی افراد کمک کند و آن‌ها از اینکه معمایی دشوار را حل کرده‌اند احساس رضایتمندی خواهند داشت. از این رو، فواید حل جدول سودوکو برای مغز عبارت است از :

۱. حافظه را تقویت می‌کند


۲. سلول‌های مغز را تقویت می‌کند


۳. مهارت فکر کردن را بهبود می‌بخشد


۴. ذهن‌تان را هوشیار نگه می‌دارد


۵. تمرکز را تقویت می‌کند


۶. باعث خوشحالی می‌شود


۷. خطر ابتلاء به آلزایمر را کاهش می‌دهد


۸. انرژي را تقویت می‌کند


در ادامه برای آشنایی بیشتر شما فایل حاوی تاریخچه و دستوالعمل اجرای این بازی ذهنی و همچنین فایل حاوی نمونه جدول قابل حل در دو سطح آسان و متوسط به همراه پاسخ آنها قرار داده ایم . آموزش روش حل پیشرفته و دستورات کلی برای حل بهتر و سریع تر در قسمت بعدی خدمت شما عزیزان ارائه می گردد . 


برای مشاهده فایل آموزش سودوکو کلیک کنید


برای مشاهده نمونه جدول سودوکو به همراه پاسخ کلیک کنید

.

.

شاید تا به حال با خودتان فکر کرده باشید که فواید اوریگامی چیست و آیا اوریگامی تاثیری در بهبود مهارت‌های ما دارد؟


یاد گرفتن اشکال اریگامی برای گروه‌های مختلف سنی تجربه جالبی است که علاوه بر جنبه تفریحی٬ فواید متعددی هم دارد. کودکان با یاد گرفتن شکل‌های اریگامی نوعی از آموزش لذت بخش را تجربه می‌کنند که طی آن همزمان با ساختن یک مدل ساده اشکال هندسی را می‌شناسند. متقارن بودن بسیاری از اشکال اریگامی باعث می‌شود تا کودکان خارج از کلاس درس با مفهوم تقارن به خوبی آشنا شوند.


ساختن اشکال اوریگامی باعث بهبود توانایی کنترل حرکات دست می‌شود. علاوه بر این افراد هنگام ساختن و آموزش اشکال اوریگامی به تدریج می‌آموزند که تمرکز بیشتری داشته باشند و همزمان با دنبال کردن مراحل ساخت به حرکات دست و شکلی که می‌سازند نیز توجه داشته باشند. این توجه همزمان به تا زدن کاغذ و مراحل ساخت سبب افزایش هماهنگی بین چشم و حرکات دست می‌شود.


حال می توان این هنر و آموزشها را نیز همراه با بازی و هیجان در کنار کودکان تجربه کرد .


در این قسمت به توضیح در خصوص روش ساخت و نمونه بازی می پردازیم . فایل تصویری پیش رو با روشی ساده دو کاردستی را درست و به کمک تکه نخی شرایط را برای یک رقابت هیجان انگیز فراهم نموده است . 


برای مشاده فایل تصویری روش بازی و ساخت وسیله کلیک کنید .


درانتها همچون روزهای گذشته به بررسی خواص خوردنی ها خواهیم پرداخت " میوه ها "


میوه و سبزیجات از اجزای بسیار مهم برنامه غذایی سالم به حساب می آیند. استفاده از برنامه غذایی همراه با مواد مغذی مورد نیاز بدن منجر به کاهش خطر چاقی و بیماری های قلبی و عروقی و در نهایت بدن مقاوم در برابر انواع بیماری ها می شود. میوه ها منابع غنی ویتامین، مواد معدنی، فیبر و آنتی اکسیدان هستند. متخصصان سلامت معتقدند که قند موجود در میوه ها تاثیر متفاوتی از دیگر انواع قند روی بدن می گذارد. خوردن میوه به عنوان دسر، میان وعده و یا روی سالاد از جمله راه های ساده برای اضافه کردن میوه به برنامه غذایی است. بیشتر از ۱٫۵ تا ۲ فنجان خوردن میوه در روز می تواند برای سلامت مفید باشد اما یادتان باشد زیاده روی کردن در مصرف میوه  کاری هموشندانه نیست. میوه باید بخشی از رژیم غذایی متعادل به همراه غذاهای مختلف از جمله: پروتئین، چربی های سالم، سبزیجات، غلات کامل و حبوبات باشد.


برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید .

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/11 - ١٧:٠٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 323

خروج
تصاویر منتخب