به پایگاه اطلاع رسانی مدیریت توسعه منابع انسانی خوش آمدید    
تيراندازي
كارمند شركت گاز استان بوشهر قهرمان مسابقات تيراندازي استان 

آقای مهدی بارانی ، كارمند شركت گاز استان بوشهر در مسابقاتي  که به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار گردیده بود ، با ارائه یک نمایش درخور و  قابل توجه  موفق به درخشش در میان سایر شرکت کنندگان گردید.

 کارمند شرکت گاز استان بوشهر قهرمان مسابقات تیراندازی استان


مسئول واحد حمل و نقل و مخابرات شرکت گاز استان بوشهر موفق به کسب مقام قهرمانی در مسابقات تیراندازی استان گردید.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر- آقای مهدی بارانی ، در این مسابقات  که به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار گردیده بود ، با ارائه یک نمایش درخور و  قابل توجه  موفق به درخشش در میان سایر شرکت کنندگان گردید.
آقای بارانی در گفتگو با خبرنگار شرکت گاز استان بوشهر در خصوص کیفیت برگزاری مسابقات  فوق اظهار داشت: خوشبختانه این دوره از مسابقات تیراندازی در سطح بالایی برگزار شد و طی آن بسیاری از ورزشکاران به نام  و منتخب هم استانی به رقابت با یکدیگر پرداختند .  
شایان ذکر است ، وي بیش از این نیز در بسیاری از مسابقات دیگر موفق به افتخارآفرینی گردیده است که از آن جمله می توان به  کسب مقام قهرمانی در مسابقات تیراندازی المپیاد شرکت ملی گاز و قهرمانی درچندین دوره از مسابقات تیراندازی استان  اشاره نمود.
وی همچنین طی سالجاری با شرکت در مسابقات تیراندازی آزاد کشور ، موفق به اخذ حدنصاب مسابقات قهرمانی کشور گردیده  که با کسب این موفقیت ایشان به عنوان عضو منتخب تیم تیراندازی استان بوشهر مجوز حضور در مسابقات قهرمانی کشوری را به  دست آورده است.

 

1392/5/14 دوشنبه
....
گزارش تصويري از اردوي يكروزه تفريحي ورزشي تنگه واشي ( هيات تيراندازي ) 

هيات تيراندازي شركت ملي گاز ايران با همكاري امور ورزش و تربيت بدني و هيات ورزشهاي همگاني برنامه تمرين تيراندازي را براي خانواده ها و فرزندان آنان درجريان اردوي تفريحي ورزشي تنگه واشي برگزار نمود .


گزارش اردوي يكروزه تفريحي ورزشي تنگه واشي

مورخ 30/3/1392 با حمايت و همكاري هيات ورزشهاي همگاني و امور ورزش و تربيت بدني شركت ملي گاز موجبات رضايتمندي و شعف كاركنان و خانواده هاي محترمشان را فراهم آورديم

خانواده ها پس از عبور از رودخانه به محل استقرار سايت تيراندازي رسيدند و پس از توضيحات لازم به آنها مشغول به تمرين شدند

 هيات تيراندازي

1392/4/25 سه‌شنبه
....
گزارش اردوي يكروزه در منطقه طالقان ( هيات تير اندازي ستاد ) 

هيات تيراندازي  با هدف جلب مخاطبين و آشنايي  علاقمندان به اين رشته زمينه را براي همكاران و خانواده هاي محترم آنان فراهم نمود تا در كنار برنامه اردوي يكروزه منطقه طالقان از امكانات تيراندازي استفاده نمايند


برنامه تيراندازي با تفنگ بادي در اردوي يك روزه منطقه طالقان

در تاريخ 9/3/92 برنامه طبيعت گردي امور ورزش و تربيت بدني با مشاركت هيات ورزشهاي همگاني ستاد شركت ملي گاز ايران در منطقه زيباي طالقان برگزار گرديد . هيات تيراندازي  نيز با هدف جلب مخاطبين و آشنايي شركت كنندگان  زمينه را براي همكاران و خانواده هاي محترم آنان فراهم نمود تا در  جريان اين برنامه از امكانات گرد آمده استفاده نمايند . لازم به ذكر مي باشد در اين اردو براي كودكان اهداف متحرك و مهيج تعبيه شده بود كه موجب رضايت و خرسندي حاضرين گرديد  .


 


1392/4/19 چهارشنبه
....
گزارش اردوي يك روزه هيئت تير اندزي ستاد از برنامه خانوادگي نياسر 

اولين اردوي تير اندازي با كمان در نياسر كاشان با كمك مسئولان تربيت بدني شركت ملي گاز و هيئت ورزشهاي همگاني برگزار گرديد . اين اردوي آموزشي در سنين مختلف براي آشنايي پرسنل و خانواده هاي آنان با اين رشته مفرح بصورت تفريحي برگزار و اميد است در آينده با كمك امور ورزش و تربيت بدني شركت گامهاي موثر براي ترويج اين رشته بوجود آيد .


اولين اردوي تير اندازي با كمان در نياسر كاشان با كمك مسئولان تربيت بدني شركت ملي گاز و هيئت ورزشهاي همگاني برگزار گرديد . اين اردوي آموزشي در سنين مختلف براي آشنايي پرسنل و خانواده هاي آنان با اين رشته مفرح بصورت تفريحي برگزار و اميد است در آينده با كمك امور ورزش و تربيت بدني شركت گامهاي موثر براي ترويج اين رشته بوجود آيد .

در اين اردو  يكروزه حدود 100 نفر از مجموع 150 نفر حاضر در بخش آقايان و بانوان بصورت مجزا شركت كرده و پس از پايان اردو پرسنل اظهار رضايتمندي خود را اعلام داشته و خواهان برگزاري اين برنامه هاي ورزشي در ديگر گلگشت هاي همگاني شدند .

  

1392/3/22 چهارشنبه
....
برگزاري اولين جلسه سال 1392 هيئت تيراندازي شركت هاي مستقر در شهر تهران 

براساس آخرین جلسه هیئت تیراندازی شرکت ملی گاز که در تاریخ28 /1/1392 تشکیل گردید مسئولان هیئت تیراندازی شرکت ملی گاز اولویت اولیه این هیئت را بر مبنای آموزش صحیح و ساخت زیر بنای مستحکم برای این رشته در شرکت ملی گاز تعین نمودند

ادامه مطلب


برگزاری اولین جلسه سال 1392 هیأتهای تیراندازی شرکتهای مستقر در شهر تهران

براساس آخرین جلسه هیئت تیراندازی شرکت ملی گاز که در تاریخ28 /1/1392 تشکیل گردید مسئولان هیئت تیراندازی شرکت ملی گاز اولویت اولیه این هیئت را بر مبنای آموزش صحیح و ساخت زیر بنای مستحکم برای این رشته در شرکت ملی گاز تعین نمودند.
از این رو در ابتدا  تاریخچه و آموزش تئوری تیراندازی در سایت قرار داده می شود تا علاقمندان و تیراندازان با مطالعه و شرکت در کلاسهای عملی آن بتوانند سطح فعالیت خود را تا حد مطلوب افزایش دهند.
در جلسه مذکور مطالب ذیل مطرح گردید.
اهداف و چشم اندازهای موثر


 جناب آقای حسین زاده رئیس محترم هیئت تیراندازی ، ورزش تیراندازی را رشته ای صاحب ارزش خواند و گفت این ورزش ،ریشه در دین و باورهای ملی ما دارد. و باید این ورزش را در سطح شرکت ملی گاز گسترش دهیم و فرصتهای جدیدی برای کارکنان وخانواده انان بوجود آوریم و در آینده شاهد پیشرفت این ورزش در شرکت گردیم.
تیراندازی محدودیت سنی و جسمی و جنسیتی ندارد و همه در هر سنی که باشند می توانند به سهولت به این ورزش بپردازند.
و یکی از امتیازات این ورزش باستنادروایات اسلامی شرط بندی در این رشته می باشد که موجب فرح بخش بودن این رشته ی ورزشی گردیده است.
رئیس هیئت تیراندازی در بیان برنامه های جاری این هیئت گفت ما اولین هیئتی هستیم که چشم اندازی مفید را برای سال 1392 ترسیم و تدوین کردیم که طی برنامه تمامی هیئت های استانی باید زیر ساخت های خود را برای  هیئت مرکزی ارسال نموده تا هیئت  بتواند برنامه های تبادل اندیشه و هم فکری و ... خود را در سطح شرکت ملی گاز بصورت منسجم و یکپارچه جامه ی عمل بپوشاند.

 

اهداف کوتاه مدت
ما در راستای تحقق اهداف کوتاه مدت مقام های نخستین را برای بازی های سال آینده که بصورت دوستانه و دوره ای صورت می گیرد را برای  بازیکنان پیش بینی می کنیم . برگزاری دوره های آموزشی و بازآموزی در حال حاضر در هیئت مرکزی شروع شده است که تا کنون پرسنل زیادی در این کلاسها شرکت نموده اند. دو مربی بصورت تفکیک جنسیتی در ورزشگاه کبکانیان در خدمت تیم بوده که آموزشهای لازم را به پرسنل ارائه می دهند.تا در آینده ای نه چندان دور که در دستور کار این هیئت قرار گرفته بتوانیم سالن شهدای گاز را گسترش دهیم و از آن بهره برداری لازم را ببریم.

 

اهداف میان مدت
در بخش اهداف میان مدت شرکت در المپیادهای وزارت نفت در دستور کار می باشد و پیش بینی کلاسهای مربیگری درجه3 برای پرسنل شرکت ملی گاز در تمام کشور مد نظر می باشد و همچنین تشکیل کمیته فنی و استعداد یابی برای شناخت بهتر هیئت ها از بازیکنان در سطح تمامی کشور می باشد که راهکارهای لازم در دستور کار هیئت مرکزی گرفته است


 اهداف بلند مدت
اهداف بلند مدت هیئت حضور در لیگ دسته یک می باشد که برای حضور در لیگ دسته یک باید تیراندازان رتبه های بالایی بدست آورند که با تلاش این هیئت و امکانات و تجهیزات فراهم شده این مهم نیز محقق می شود و تا پایان سال جاری باید تیراندازان جوان و نوجوان را شناسایی کنند چون سرمایه های شرکت می باشند.
آقای حسین زاده درباره مهمترین مسئله ورزش تیراندازی یعنی تامین سلاح و تجهیزات گفت((با برنامه ریزی های انجام شده در سطح هیاتهای شرکتهای مستقردر در تهران صرفه جویی موثر و بهره برداری بالایی در این مقوله داشته ایم و از هیئت های دیگر انتظار چنین برنامه ریزی هایی نیز می رود))
 

تاريخچه تيراندازي
به گفته ""هردوت"" مورخ يوناني ، ايرانيان داراي چهار صفت ممتاز بودند . جوانمرد بودند ، راست ميگفتند ، راست به اسب مي نشستند و راست تير مي انداختند. ويژگي هايي بودندکه ايرانيان را از مردمان ساير ملل جهان تميز ميداد. در کتاب حماسي ملي شاهنامه فردوسي اشعاري وجود دارد که حاکي از نقش تير اندازي در بين ايرانيان قديم و جنگهاي آنان بوده است و بارها از حاکمان ، دليران و رزم آور اني نام ميبرد که در هنگام بزم و شکار، براي سرگرمي خود و مشاهده قدرت و جسارت شاهزادگان و ديگر نام آوران مسابقات تيراندازي را تشکيل داده و برندگان آن را با دريافت جوايز مفتخر مينمودند.
نخستين باشگاه تير اندازي در قرن سيزدهم و چهاردهم ميلادي توسط آلماني ها راه اندازي شد که عضويت در آن فقط به مردان محدود ميشد. اولين مسابقات تير اندازي قهرماني جهان در سال 1897 ميلادي توسط باشگاه تير اندازي ليون فرانسه به مناسبت جشن بيست و پنجمين سال تاسيس باشگاه در مسافت 300متر برگزار گرديد.مسابقات قهرماني زنان در رشته تير اندازي نيز در سال 1958 ميلادي برگزار شد.
(Union international Tir sport) به عنوان پيشگامان تير اندازي باعث شد، در بسياري از کشورها، در اواسط قرن نوزدهم فدراسيون ها ي ملي بنا نهاده شوند. در سال 1907 ميلادي اتحاديه بين المللي تير اندازي (UIT) توسط هشت کشور پايه گذاري شد که امروز با عنوان (ISSF) (فدراسيون جهاني تيراندازي) شناخته ميشود. اين سازمان هم اکنون در مونيخ آلمان قرار دارد و يکصد و چهل و هشت عضو دارد.
در ايران فدراسيون تير اندازي در سال 1958 ميلادي (1337شمسي) از آن زمان تا کنون سالهاي بسياري ميگذرد و اين فدراسيون در طول عمر چهل و شش ساله خود 140 رئيس فدراسيون را به خود ديده است .همانطور که عنوان شد تير اندازي يکي از رشته هاي اصيل ايراني است که در دين مقدس اسلام نيز تاکيدات بسياري بر روي آن شده است. ورزشي مفرح و جذاب که سهم زيادي در توزيع مدالهاي آسيايي و جهاني داردودربالابردن توان دفاعی جامعه اسلامی نیزسهم بسزایی دارد.
اشاره مختصر به مسابقات تير اندازي و تشکيل فدراسيون هاي آسيايي و جهاني

 اولين مسابقات تير اندازي در دنيا در سال 1872 در ايالت پنسيلوانيا امريکا بر گزار گرديد که تعداد محدودي تماشاچي داشت
اولين فدراسيون جهاني تير اندازي در سال 1886 در فرانسه تشکيل گرديد و باني آن دان يل مري لون رئيس ديوان عالي فرانسه بود.
اولين رئيس فدراسيون جهاني تير اندازي، دکتر کورت هافلر بود.
رئيس فعلي فدراسيون جهاني تيراندازي  اولکريوو اسکواررانا  اهل مکزيک ميباشد و مقر فدراسيون جهاني نيز در شهر مونيخ آلمان است.
کنفدراسيون تير اندازي آسيا در ششم نوامبر سال 1966 تشکيل شد و رئيس فعلي آن شيخ سلمان الصباح اهل کويت ميباشد که مقر کنفدراسيون آسيا نيز در کشور کويت است.
اولين دوره مسابقات قهرماني آسيا در جولاي 1967 در شهر توکيو ژاپن انجام شد.
اولين حضور تيراندازان ايران در مسابقات بين المللي در بازيهاي آسيايي 1974 تهران بود که با 14 تير انداز در آن شرکت کردند.

گردآورنده: سمانه کرم بخش، مصطفی جلیلوند


 

1392/2/4 چهارشنبه
....


مجری سایت : شرکت سیگما