آمار بازدیدکنندگان
تعداد بازديد اين صفحه: 53595
تعداد بازديد از سايت: 152844002
تعداد بازديد زيرپورتال: 12624425
اين زيرپورتال امروز: 1434
در امروز: 12631
اين صفحه امروز: 7
گروه برق و ابزار دقيق
برق 

برق شاخه اي از مهندسي است كه به توليد، توزيع، كنترل، طراحي و تعميرات تجهيزات برقي و مصرف اين انرژي مي پردازد. لذا مهندسين برق در بخش توليد با بهره گيري از دانش و تكنولوژي هاي موجود نظير مكانيك، كنترل، الكترونيك و ابزار دقيق منابع انرژي نظير حرارت، باد، تابش و ... را تبديل به انرژي الكتريكي نموده و آنرا توسط تجهيزات برقي نظير ترانسفورماتورها، ديژنكتورها، سوئيچهاي قدرت و ... توزيع و در اختيار مصرف كننده هاي الكتريكي قرار مي دهند. عمل توليد و توزيع هر يك به نوبه خود  توسط كنترل كننده هايي به منظور تنظيم سطح ولتاژ، فركانس و همچنين تطبيق ميزان مصرف با توليد صورت مي پذيرد. لذا اهميت و جايگاه اين شاخه از علوم مهندسي در صنايع تحت عنوان يك منبع انرژي ضروري و كار آمد بر همگان آشكار مي باشد.


 
ابزار دقيق 

ابزار دقيق شاخه اي از مهندسي است كه در عصر الكترونيك و جهش هاي ناشي از آن با بهره گيري از صنعت و مهندسي الكترونيك و محصولات حاصل از آن مانند كنترل كننده ها، حسگرها، ترنسميترها و بطور كلي ابزارهاي دقيق به كمك فرايندهاي توليدي صنعتي آمده و با بالا بردن كيفيت، ميزان توليد و بازدهي صنايع نقش به سزايي را در اين مهم ايفاء مي نمايد. لذا مهندسين ابزار دقيق با بكار گيري اينسترومنتها و اتوماسيونهاي پيشرفته و در حال ارتقاء نظير Fieldbus، DCS، PLCو همچنين نرم افزارهاي SCADA، مونيتورينگ و مهندسي امكان نمايش، كنترل و بهره برداري را جهت واحدهاي عمليات مهيا نموده و بدين ترتيب با كاستن نيروي انساني، افزايش ايمني، افزايش توليد ،كيفيت و محصول جايگاه واقعي كنترل و ابزار دقيق را در صنايع تثبيت نموده است.

 

 

  كارشناسان و علاقمندان محترم رشته مهندسي برق وابزار دقيق مي توانند اطلاعات مرتبط بين صنعت و برق و ابزار دقيق را در اين قسمت جستجو نمايند.(به منوي بخشهاي سمت راست مراجعه شود .) ضمنا" از پيشنهادات ايشان جهت توسعه و بهبود اين بخش استقبال مي نمائيم. همكاران مي توانند اطلاعات مرتبط با رشته را به آدرس الكترونيكي fazlali_h@nigc.ir ارسال و يا با مدير اين بخش آقاي مهندس حميد فضلعلي كارشناس ارشد برق و ابزار دقيق آموزش فني و تخصصي با تلفن 81315725 تماس حاصل نمايند تا به نام  ايشان در اين قسمت درج گردد.


 
بيشتر


مجری سایت : شرکت سیگما